محل تبلیغات شما
چگونه سئو سایت جوملا را بالا ببریم ؟
سئو در جوملا بهتر است یا در وردپرس ؟
اصلا جوملا چیست ؟ و چطور سیستم مدیریت محتوا جوملا را بالا ببریم ؟
در این مقاله با ما همراه شوید تا نحوه سئو جوملا را توضیح بدهیم . 

جوملا یک سیستم مدیریت محتوای Open Source است و شرکت های بزرگی همچون ebay از این سیستم استفاده کرده اند.جوملا چیست ؟
  • جوملا یک سیستم کد باز برای طراحی وب سایت می باشد و یک سیستم کامل مدیریت محتوا CMS نیز می باشد که در طراحی وب سایت بین کاربران زیادی در جهان طرفداران زیادی رو نیز دارا می باشد به همین منظور پشتیبانی های زیادی نیز در ایران به زبان پارسی برای این سیستم مدیریت محتوا درست شده و کاربران زیادی نیز از آن استفاده می کنند چه برنامه نویسان بسیار حرفه ای و چه کاربران مبتدی به همین منظور بهینه سازی این سیستم مدیریت محتوا از نظر سئو بسیار مهم می باشد.

 آموزش سئو جوملا

راهنمای ساده برای سئو در جوملا

در اینجا قصد داریم که به چند نکته پیرامون سیستم مدیریت محتوای جوملا اشاره کنیم. این نکته ها طی سال ها کار و تجربه های مختلف بدست آمده و به شما ارائه شده اند.
URL های جوملا که با موتورهای جستجو سازگاری دارند (Joomla Search Engine Friendly URLs)
جوملا یک سیستم مدیریت محتوای فوق العاده است که به شما اجازه می دهد که تمام کارهای مربوط به وب سایتتان را مدیریت نمایید. به همین دلیل امروزه جوملا مورد توجه بسیاری از مشتریان طراحی سایت قرار گرفته است. اما هنگامی که جوملا را نصب می کنید، URL های سازگار با موتورهای جستجو به صورت پیشفرض در حالت فعال قرار ندارند و شما باید آنها را تنظیم نمایید.


URL های سازگار با موتورهای جستجوی جوملا فقط برای سرور Apache کاربرد دارند. جوملا برای هدایت سرور به سمت فایل های صحیح، از mod_rewrite با استفاده از PHP بهره گیری می نماید. برای مسیرهای mod_rewrite تنها ۳ خط کد در htaccess. وجود دارد.
در ادامه این مقاله را تا انتها دنبال نمایید تا مطمئن شوید که هنگام نصب جوملا از URL های موتور جستجو پسند (Search Engine Friendly URLs (SEF)) استفاده خواهید نمود.


  • نحوه فعال سازی URL های موتور جستجو پسند(Search Engine Friendly URLs):
  • ابتدا باید Apache را راه اندازی کنید
  • سپس باید mod_rewrite را به حالت enabled درآورید
  • سرور شما باید اجازه دهد که htaccess. لغو (override)گردد.
  • در فایل configuration.php مقدار $mosConfig_sef= ۱” را وارد نمایید. (در صورتی که به هر دلیلی نمی توانید در فایل config عمومی(global) مقدار را تغییر دهید، از این تنظیمات استفاده نمایید. اگر فایل شما غیر قابل نوشتن (UNWRITABLE) می باشد باید نحوه ی تنظیمات فایل (permissions) را تغییر دهید).
  • فایل htaccess.txt را به htaccess. تغییر نام دهید.


به این طریق متوجه خواهید شد که بخش ها/محتواها/آیتم ها دارای URLهای مناسبی خواهند بود. مانند :

http://www.site.com/content/view/5/2

و اجزاهای مختلف، URLهایی مانند زیر خواهند داشت :

http://www.site.com/component/option,com_contact/Itemid,3

عیب یابی URLهای موتور جستجو پسند(SEF)
بررسی کنید که آیا Apache را راه اندازی کرده اید ؟
برای بررسی این موضوع به آدرس administration > System > System Info بروید
Server type باید در کنار Web Server موجود باشد. URLهای موتور جستجو پسند بر روی حالت IIS راه اندازی نخواهند شد.
باید بررسی کنید که mod_rewrite در حالت فعال باشد
برای بررسی این موضوع به آدرس administration > System > System Info بروید. بر روی زبانه ی PHP Information کلیک کنید. اسکرول موس را بچرخانید تا به ردیف Loaded Modules برسید. mod_rewrite باید در اینجا لیست شده باشد. در صورتی که mod_rewrite در اینجا بارگذاری نشده است از میزبان وب خود بخواهید تا mod_rewrite را برای شما فعال کند.
سرور شما باید اجازه دهد که htaccess. لغو (override) شود.
برای بررسی این موضوع تمامی متن موجود در فایل htaccess. را حذف نمایید و یک کامنت ساده در آن بنویسید. برای مثال :

Code: Redirect /google.html http://www.google.com”

اکنون در مرورگر آدرس http://www.yoursite.com/google.htm را وارد نمایید.

اگر این کار شما را به Google.com ریدایرکت کند همه چیز درست می باشد.
مقدار  $mosConfig_sef= ۱” را در فایل configuration.php تنظیم نمایید.
همچنین می توانید URLهای موتور جستجو پسند (SEF ) را از طریق آدرس Site > Global Configuration فعال سازی نمایید.
فایل htaccess.txt را به درستی به .htaccess تغییر نام دهید.
به خاطر داشته باشید که این مورد می تواند بوسیله یک برنامه ی FTP انجام شود. به نقطه ی ابتدای عبارت دقت کنید! توجه داشته باشید که نمی توانید این تغییر نام را در ویندوز انجام دهید و باید این کار را مستقیما در سرور انجام دهید.
توجه داشته باشید که URLهای موتور جستجو پسند (Search Engine Friendly URLs) در حالت پیش فرض غیر فعال هستند.
دوباره بررسی نمایید که فایل htaccess.txt را به .htaccess تغییر نام داده و بررسی کنید که Search Engine Friendly URLs را در فایل configuration.php در حالت فعال (on) قرار داده باشید.
آیا هنوز با اعمال این تغییرات مشکل مربوط به URLهای موتور جستجو پسند برای شما حل نشده است؟ آیا وب سایت شما واقعی است یا بر روی یک سرور تستی قرار دارد؟ در صورتی که سایت بر روی سرور تستی قرار دارد تنظیمات URLهای موتور جستجو پسند را هنگامی که نام دامنه برای سایت تنظیم نمودید، انجام دهید.
پلاگینsh404SEF
پلاگین sh404SEF کار سئو را در جوملا آسان می کند.
در ابتدا از طریق سایت siliana.com پلاگین Joomla sh404SEF را دانلود و نصب نمایید.
شما می توانید از طریق فروم جوملا نظرات دیگران را در مورد این پلاگین بررسی نمایید. دستورالعمل به کار گیری این پلاگین در ادامه توضیح داده شده است.

>> برای Apache ، URL های موتور جستجو پسند را فعال نمایید.

در صورتی که به ساختار های اتوماتیک تولید URL علاقه ای ندارید، می توانید از تنظیمات خودتان استفاده نمایید. عنوان صفحه و تگ های متا را تولید کنید و آنها را درون صفحه قرار دهید. عنوان و تگ ها می توانند بصورت دستی نیز تنظیم شوند. بررسی های امنیتی را انجام دهید. به این صورت که محتوای URL و آی پی بازدید کننده (visitor IP) را با چک لیست های امنیتی تطبیق دهید. به علاوه یک سیستم anti-flooding فراهم کنید.

در هنگام بازنویسی URL، برای کاهش جستجوی پایگاه داده و افزایش زمان بارگذاری صفحه، پلاگین مورد نظر یک سیستم ذخیره (caching) درون خود دارد. sh404SEF با وجود mod_rewrite و همچنین بدون وجود آن می تواند عمل کند (یعنی هم با فایل htaccess. و هم بدون آن). URL ها در هر دو حالت همانند یکدیگر خواهند بود. تنها تفاوت آنها وجود یک بیت index.php در آدرس هنگام استفاده نکردن از فایل htaccess. می باشد.

این اکنون تنظیمات پیشفرض می باشد، زیرا استفاده از آن راحت تر خواهد بود.
همچنین ممکن است بخواهید که اسناد خطا (ErrorDocument) خودتان را تنظیم نمایید. چراکه ارور ۴۰۴ بدون استفاده از فایل htaccess. دیگر توسط جوملا پردازش نمی شود.
shCustomTags ابزاری برای مدیریت تگ ها می باشد. این ابزار یک ماژول است که به خواسته ی شما، در هر کدام از صفحات سایت، به بازنویسی عنوان، توضیحان، کلیدواژه ها، ربات ها و زبان تگ های متا می پردازد. این ماژول دارای یک سیستم پلاگین به جای هر کدام از کامپوننت ها است و یک پلاگین منظم محتوا برای تولید تگ ها در آن تعبیه شده است.
به علاوه شما می توانید هر کدام از تگ ها را به دلخواه بر اساس صفحه ی آن تغییر دهید (هر صفحه با URL آن صفحه شناسایی می شود.)


بالا بردن سئو سایت جوملا،سئو جوملا چیست ؟

آموزش سئو سایت از لینک های داخلی

بهینه سازی سایت و عوامل مهم در رتبه سئو در موتورهای جستجو

جوملا ,نمایید ,های ,فایل ,یک ,سیستم ,موتور جستجو ,جستجو پسند ,mod rewrite ,می باشد ,فایل htaccess ,urlهای موتور جستجو ,search engine friendly ,پسند search engine ,سیستم مدیریت محتوای

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
پرشین واو خیام پدر سوخته السلام علیک یا امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام online وبلاگ نمایندگی پرستار کشکول بندگی گــلـچـیـن خـبـــــر Edward's page آوای خاک وبلاگ مرزبانی و انتخابات کنگره 60