محل تبلیغات شما
ترفند های جستجو در گوگل کدامند ؟
چگونه ترفند های جستجو در گوگل را بیاموزیم ؟
آیا جستجو در گوگل نیاز به تجربه و ترفند دارد ؟


آموزش جستجو در گوگل؛ معرفی ۳۰ ترفند حرفه ای

بدون شک موتور جستجوی گوگل، یکی از قویترین و بزرگترین موتورهای جستجو در گوگل است.در این موتور جستجو حجم عظیمی از اطلاعات ، مقالات و سایت های مختلف وجود دارد .

با توجه به انبوه اطلاعات در فضای وب،یافتن اطلاعات موردنظر کار ساده و راحتی نیست .خوشبختانه گوگل امکانات مختلفی در اختیار کاربرانش قرار داده است تا افراد از طریق این امکانات بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن به مطالب مورد نظرشان برسند.

در این مقاله قصد داریم با آموزش راهکارها وترفندهای جستجو در گوگل، به شما کمک کنیم تا به سرعت و بطور صحیح به اطلاعات مورد نظرتان دست پیدا کنید.

نمایشگر ویدیو
00:00
03:20

نحوه عملکرد اپراتورهای جستجوی گوگل

اپراتورهای جستجوی گوگل مجموعه ای از علائم، کدها و کلمات است که کاربر در قسمت جستجوی گوگل وارد می کنند تا نتایج دقیق تری بدست آورند.

به عبارت دیگر ،اپراتورهای گوگل نتایج جستجو را فیلتر می کنند.به این ترتیب تنها صفحات مرتبط در نتایج گوگل مشاهده خواهد شد.

 

معرفی ترفندهای جستجو در گوگل

 

۱- مشاهده تمام نتایج گوگل

اگر قصد دارید تمام نتایج جستجو برایتان نشان داده شود کافی است عبارت موردنظر را در گوگل جستجو کنید.

 

۲-جستجو عبارت کامل

اگر می خواهید فقط عبارت یا کلمه کلیدی موردنظرتان در نتایج جستجو نشان داده شود، می بایست آن عبارت یا کلمه را داخل علامت نقل قول قرار دهید:

ترفندهای جستجو در گوگل

 

۳-حذف کلمات غیرضروری

گاهی اوقات می خواهید کلمات غیر ضروری را از نتایج جستجو حذف کنید.برای این منظور یک خط فاصله قرار می دهید و سپس کلمه یا عبارتی که می خواهید حذف شود را تایپ می کنید.به عنوان مثال به دنبال وب سایت هایی هستند که خدمات سئو انجام می دهند اما هدف شما آموزش نیست.در چنین حالتی باید اینطور عمل کنید:

خدمات سئو-آموزش”

دقت داشته باشید که  بین علامت -” و کلمه مورد نظر فاصله نباشد.

 

چند ترفند حرفه ای برای حذف کلمات غیرضروری

اگر می خواهید چند کلمه را از نتایج حذف کنید،از علامت فاصله به هر تعداد که نیاز دارید استفاده کنید:

خدمات سئو-آموزش-کتاب-فیلم”

برای اینکه دقیقا همان کلمه یا عبارت موردنظر از نتایج حذف شود، می بایست کلمه یا عبارت را داخل علامت نقل قول و بعد از علامت فاصله قرار دهید.

خدمات سئو-آموزش”

در واقع این ترفند،ترکیبی از روش نقل قول و فاصله است.

برای خارج کردن چند عبارت کافی است عبارات مورد نظر خود را پس از علامت فاصله و بین علامت نقل قول قرار دهید.

خدمات سئو-آموزش سئو-کتاب های سئو”

 

۴-استفاده از نشانه (OR) در جستجو

گاهی اوقات جزییات موضوعی که می‌خواهیم در مورد آن جستجو کنیم، ناقص بوده یا  آن‌ها را به یاد نمی‌آوریم.در اینصورت بهتر است از نشانه OR در بین دوکلمه یا عبارت استفاده کنید:

خدمات سئو OR  آموزش سئو

به این ترتیب،تنها نتایج قبل و بعد از OR نمایش داده می شود.

نکته:  ORباید با حروف بزرگ نوشته شود.همچنین می توان به جای نشانه OR از علامت I استفاده کرد.

 

۵-استفاده از نشانه (*) برای دریافت نتایج بیشتر

از این نشانه زمانی استفاده می کنیم که قصد داریم کلمه ای را جستجو کنیم که بخش از آن را به یاد نمی آوریم .در اینصورت به جای آن کلمه یا عدد علامت * را می گذاریم. به این ترتیب موتورهای جستجو معادل علامت * کلمه موردنظر را جستجو می کند:

خدمات*سئو”

 

۶-استفاده از علامت (+) برای افزودن کلمه یا عبارت به نتایج جستجو

اگر قصد دارید درباره یک موضوع در گوگل سرچ کنید و می خواهید که حتما زیرمجموعه یا شاخه معینی از این موضوع نمایش داده شود،می توانید کلمه یا عبارت موردنظرتان را با علامت + به جستجوی تان اضافه کنید.

خدمات سئو+سئو تکنیکال

نکته : اگر از تکنیک علامت نقل قول و علامت + به طور همزمان استفاده کنید،آنگاه تنها یک عبارت به نتایج جستجوی خود اضافه کرده ایم.بعبارت دیگر مرتبط ترین نتایج به ما نشان داده خواهد شد.

خدمات سئو+”سئو تکنیکال”

 

۷- استفاده از دستور  Around( x) در نتایج جستجو

اگر قصد دارید عبارت خاصی را ،مثلا عنوان یک مقاله، سرچ کنید اما تنها چند کلمه از آن را به یاد دارید،می توانید در قسمت کلمات فراموش شده واژه around را تایپ کنید سپس در داخل پرانتز تعداد کلماتی را که از عبارت حذف شده اند،  قرار دهید.

خدمات سئوAROUND( 3)ویدئو

در این مثال موتورهای جستجو تنها نتایجی را بدست می اورند که دو عبارت خدمات سئو” و ” ویدئو” به فاصله ۳ کلمه از هم قرار دارند.

 

 

۸- جستجو از طریق بازه اعداد یا بازه زمانی

اگر قصد خرید محصولی را دارید و می خواهید قیمت آن در رنج مشخصی باشد،یا به اطلاعاتی نیاز دارید که متعلق به دوره زمانی خاصی است،می توانید بازه عددی موردنظرتان را به جستجو اضافه کنید و سپس سه نقطه میان آن دو عدد قرار دهید.

Men’s watch $100…$۲۰۰

این دستور به شما اجازه می‌دهد تا صفحات ایندکس شده‌ی یک سایت را بررسی کنید که این موضوع برای کارشناسان سئو بسیار ارزشمند است.

بالا بردن سئو سایت جوملا،سئو جوملا چیست ؟

آموزش سئو سایت از لینک های داخلی

بهینه سازی سایت و عوامل مهم در رتبه سئو در موتورهای جستجو

جستجو ,نتایج ,عبارت ,کلمه ,گوگل ,علامت ,جستجو در ,در گوگل ,می خواهید ,کلمه یا ,یا عبارت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
laipodacul micmauweitran ماشین کنترلی دیوار رو اسپایدر با ارسال فوری و گارانتی تحویل Jamel's notes خبری نمایندگی پاکدشت vingcompmaglio Melissa's info Travis's life تولیدی پوشاک سحر